Performance max mohou být zlatým dolem a nebo také největší noční můrou v Google Ads. Pro mě je to to nejlepší, s čím Google v posledních letech přišel. V dnešní epizodě ze seriálu “Performance max a co s nima” se podíváme na to, jak je v účtu rozdělovat.
První bod a hned nerozdělovat? Pro někoho možná trochu extrémní varianta, nicméně bývá extrémně účinná. Předat systému veškeré otěže a jen sledovat ze sedadla spolujezdce cestu není jednoduché. Zvláště když vám ani neukáže samotnou cestu k cíli.
Toto nastavení může být pro vás tím klíčovým, avšak nezapomeňte na poučku “Dobrý sluha, zlý pán”. A zde to platí dvojnásob. Co pozorovat, pokud se rozhodnu vytvořit pouze 1 kampaň s jednou skupinou podkladů? Tedy hodit vše do jednoho pytle?
1. Zobrazují se mi všechny kategorie nebo je z jedné kyselina, která požírá veškerý traffic?
2. Nezapomněli jsme přidat signály publika? Přidejte je na celý sortiment. Užitečné jsou například vlastní publika vytvořené z klíčových slov. Pomáhá to systému zaměřit ty správné uživatele. Po pár týdnech si i tyto signály publika sám optimalizuje a “přidá” si do nich dle výsledků další zájmové okruhy.
3. Nebojte se nastavit na začátku strategii maximalizaci konverzí. Takto dáte signál systému, aby testoval bez omezení. Jak s touto strategií pracovat? Stává se vám, že nastavíte performance max a v grafu se vám objeví rychlý nárůst a poté rychlý pád? Přihlaste se k našemu newsletteru, protože jak s tímto naložit si povíme příště.
Většina z nás nakonec skončí s rozdělenými performance max. Ať už chceme nebo ne. Ať už začneme s rozděleným a nebo nás k tomu dokope výkon kampaně “vše v jednom pytli”. Respektive to, že “vše v jednom” kampaň zobrazuje jen určité produkty a třeba 50 nebo i 80 % produktů se vám nezobrazuje.
Rozdělení může být velmi užitečné. Avšak na co si dát pozor?
1. V rámci jedné kampaně nebo založení nových kampaní? - Rozdělit feed můžete i přidáním další skupiny podkladů. A nebo se rozhodnout založit úplně novou kampaň. Z mých zkušeností je většinou lepší založit kampaň novou. Avšak mé doporučení zní: Otestujte si to sami.
2. Rozšíření URL - Povolení této funkcionality (automaticky je vždy povolená) znamená, že si systém může vymýšlet vlastní texty a posílat uživatele na jakoukoliv z vašich stránek. Tedy i na ty, které máte v jiných kampaních. V nápovědě se sice dočteme, že systém toto rozdělení respektuje. Avšak dle našich zkušeností to tak není.
3. Počítejte s tím, že se vám budou zobrazovat různé reklamy napříč všemi skupinami. Viz screen:
Znamená to však, že se mi ukázala reklama na sušené ovoce, když člověk hledal oříšky? Možná ano a možná taky ne.
Už jsme si totiž řekli, že pokud máte zapnuté rozšíření URL, systém si může vytvářet vlastní texty. Je tedy možné, že reklamu ukázal z dané skupiny podkladů, ale podklady si změnil? Odpověď na tuto otázku můžeme hledat třeba v křišťálové kouli. Nicméně nejspíše se shodneme na tom, že na možná/asi/kdyby/nejspíš ty kampaně prostě optimalizovat a vyhodnocovat nemůžeme.
Máte malý rozpočet. Právě začínáte. Nebo těm maxkám prostě zatím nevěříte. Všechno jsou to validní důvody proto začít s tímto typem kampaně opatrně.
Věděli jste, že můžete nevyplnit reklamu? A pokud k tomu přidáme vypnutí rozšířené URL, najednou se nám z toho stanou pouze feedové reklamy. Tedy budou se nám ukazovat v Nákupech a dynamickém remarketingu (případně také v dynamické akvizici). Tedy vlastně na těch nekonverznějších místech. V podstatě z toho uděláte takový Smart shopping.
A poté si můžete hrát s tím, zdali spustíte vše najednou a nebo si toto rozdělíte do více kampaní. Zase záleží na vašem rozpočtu. Pokud máte malý rozpočet (do cca 1000kč/den), nechte na začátek vše v jednom. Pokud větší, otestujte si.
P.S.: Pokud vám kampaň hlásí chybu, ujistěte se, že jste z reklamy vymazali všechny předvyplněné informace. Většinou máme předvyplněné URL, logo a název firmy.
Možná novinka a možná tuto možnost používáte již dlouho. Když nastavujete performance max kampaň, tak pokud máte jen jedno CSS/jedno merchant centrum (ano můžete mít více), tak se vám automaticky přidá. A většinou tak toto jen přeskočíte.
Všimli jste si však křížku?
Můžete totiž feed napřímo odstranit. Zde již narozdíl od bodu 3 musíte vyplnit reklamu. Jinak totiž systému nedáte nic a on vás tu kampaň prostě nenechá uložit.
I zde máme 2 další možnosti. Nechat zapnuté rozšíření URL a nebo ho vypnout. Kdy se rozhodnout pro jedno a kdy pro druhé?
Tato kampaň získává pomalu více a více místo v našich účtech. Case study s využitím této kampaně i s návodem, jak ji nastavit a optimalizovat již příští měsíc na našem blogu.
Pokud jsem vám v hlavě trochu zavařila, neváhejte se na nás obrátit. Vytvoříme vám audit zdarma, kde vám nabídneme možnosti růstu: